Dünyada İnternet Reklamları Harcamaları Yüzde 12.1 Arttı

15
ads

Sanırım gün geçtikçe insanlar en çok kitleye en ucuz şekilde ulaşabilecekleri reklam yönteminin internet olduğunu anlamaya başlıyor. Bana sorarsanız en ucuz ve en güzel reklam şekli interneti kullanmaktır. Nielsen tarafından yapılan araştırmada İnternet reklamlarına harcanan paraların dünya genelinde tam %12.1 oranında arttığıdır.

Yapılan bu araştırmada en çok düşüşü yaşayan reklam şekli dergilere verilen reklamlar olarak belirlenmiş. Nielsen tarafından yayınlanan Global AdView Pulse isimli raporda televizyon, internet, gazete, dergi, outdoor, sinema ve radyo reklamları inceleniyor. Rapordan çıkan ilginç detay sanılanın aksine televizyon ve radyo reklamlarının yükselişte olduğu ve bu kategorilerde markaların reklam bütçelerini artırdığı yönünde.

Araştırma sonunda ortaya çıkan raporda bölgelere göre reklama ayrılan bütçelerde yaşanan değişimler de paylaşılıyor. Güney Amerika ve MENA Bölgesi genişleyen reklam bütçeleri ile dikkat çekiyor. Güney Amerika’da internet reklamları %31.8 artış gösterirken, MENA Bölgesi’nde geçen yıla oranla internet reklamlarına %35.2 daha fazla para harcanmış. Avrupa’da internet reklamlarında yaşanan %12.1′lik artış da dikkat çekiyor.

Kaynak: http://sosyalmedya.co

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın