DİYET YAPARKEN YENİLMEYİN.

11
ads

Diyet yapmaya karar vermek ve hemen bir diyete başlamak çok kolay bir karardır herkes hemen zayıflama için düşünmeden karar alır , zor olan ise başlanan diyetin doğru bir şekilde sonuna kadar uygulanmasıdır.
Diyet sürecinde karşı konulması en zor olan durumlardan birisi de yaşanan duygusal değişikliklerdir. Bayanların çoğu bu durumda kendilerini yemek yemeye vererek diyetlerini bozarlar. Bu dönemlerde kesinlikle kendinizi yemeğe vermemeli, bunun yerine sosyal aktivitelere ağırlık vermelisiniz.
Şok diyetler uygulayarak hızlı verdiğiniz kilolara güvenmeyin. Kısa sürede ve hızlı verilen kilolar bir süreliğine kendinizi iyi hissetmenizi sağlamaktan başka bir işe yaramamaktadır. Verilen kilolar bir süre sonra fazlası ile geri alınmaktadır. kilo vermek için Şok diyet tuzaklarına aldanmamanız önerilmektedir.
Mutluluk hormonu salgılaması genellikle yenilen tatlılar aracılığı ile olduğundan duygusal anlamda çöküntüye düştüğünüz dönemlerde tatlılara saldırmayın.
Çalışan bir bayan iseniz kesinlikle diyet yapamıyorum, sürekli masa başındayım, diyet listeme uyamıyorum gibi bahanelerle diyet programınızı kesmeyin. Zayıflama merkezlerinde hem diyet yaparsınız hemde bölgesel zayıflama ile kendinize güven gelir.
Daha önceleri deneyip başarısız olduğunuz rejimleri unutun, yeni rejime başlarken kararlılığınızı kaybetmeyin.

ads
2 Yorum
  Exclion

  Diyet yapmak gerçekten çok zor nasıl ki biz webmasterlar ve coderlar bilgisayardan uzak duramıyorsak onlar içinde yemek aynı şekilde geçerlidir.Allah kimseyi diyet yaptıracak düşürmesin.

  3 Haziran 2010
  selimkajmer

  hocam diyet yapmak irade işidir,iradesine sahip olamayanlar yapamaz.yani en anlamadığım noktalardan biriside şu.bir tanıdığım diyet yapıyordu ve yaptığı diyet şu şekildeydi.6 gün yemek yemiyor,1 gün kendine tatil edip tıkınıyor.böyle birşey olur mu yahu.sık sık yiyeceksin ama şeker,un gibi şeylerden uzak duracaksın.sebze,meyve yiyeceksin.çok mu acıktın al bi salatalık ye yahu.

  5 Haziran 2010

Bir cevap yazın