Camide tacize sadece 7,5 yıl ceza

6
ads

Gün geçtikçe ülkemin hukuk sistemine inancım tamamen bitiyor. Resmen çok küçük suçlar işleyenler yıllarca içeride yatıyor ama böyle tacizciler, katiller, tecavüzcüler sadece birkaç yıl yatıp kurtuluyor. İnsanın bu nasıl bir hukuk sistemidir diyesi geliyor. Antalya’daki bir camide kız çocuğunu taciz eden 83 yaşındaki adama 7,5 yıl hapis cezası verilmiş.

Antalya’daki bir camide ilköğretim okulu öğrencisi 11 yaşındaki kız çocuğu G.K.’yi taciz ederken, imam tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenen 11 çocuklu 83 yaşındaki Mehmet Akdemir, Antalya 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Davaya konu olay geçen yıl ekim ayında Güneş Mahallesi’ndeki Hacı Nene Camii içinde meydana geldi. Caminin yakınındaki ilköğretim okulunda okuyan G.K., birkaç öğrenci arkadaşı ile cami içinde bulunan sebilden su içmeye geldi. Cami imamı Ömer Ersoy, daha önceden çocukları takip etmesinden şüphelendiği Mehmet Aydemir’in de çocukların ardından camiye girdiğini görünce, cemaatten Nurettin Engüdaroğlu ile gizlice takip etmeye başladı.

İmam Ersoy, cep telefonu ile yaşlı adamın erkek çocukları camiden gönderdikten sonra G.K.’nin elinden tutarak dudaklarından öpmesini, arkasına geçmesini, cinsel organına ve göğüslerine dokunmasını görüntüledi.

ÇOCUK BAĞIRINCA ORTAYA ÇIKIP YAKALADILAR

Çocuğun Aydemir’in elinden kurtulmaya çalışması ve “Bırak beni” diye bağırmasının ardından İmam Ersoy ve yanında bulunan Engüdaroğlu camiye girerek, tacizciyi yakalayıp polise teslim etti. Çektikleri görüntüleri de polise teslim eden İmam Ömer Ersoy, “Daha önce de yapıyormuş. Cami temizliğine gelen kadınlar bu olayı görmüş” dedi.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın