Büyük Usta Nejat Uygur Yeniden Sahnede

5
Büyük Usta Nejat Uygur Yeniden Sahnede
ads

Başlığı okuyunca eminim sizde bir duraksayıp ne oluyor demişsinizdir. Evet başlığı yanlış okumadınız. Nejat Uygur’u gelişen teknoloji ile tekrar sahnelerde izleyebileceğiz. Hologram teknolojisiyle babası Nejat Uygur’u tiyatro sahnesine çıkarmayı planlayan Behzat Uygur, 2. Sayfa programında şunları anlattı: “Nejat Uygur’la ilgili bir projemiz var. Cibali Karakolu isimli tiyatro oyununu Nejat Uygur gibi kimse oynayamaz.

Gençlerin de bunun bilmesi lazım. Süheyl ile birlikte Cibali Karokulu’nu oynayacağız. Oyunun sonunda Nejat Baba’yı hologramla sahneye çıkaracağız.

Teknoloji ilerledi, şimdi bunun için sponsor bulmaya çalışıyoruz.

Hologram Nedir?

Hologram kelimesi Yunanca sözcüklerin bileşiminden oluşur. “Holos” (Tam Görüntü) ve “Gram” (Yazılı) anlamındadır. Hologram lazer ışın dalgalarının pozitif karışımı ile oluşan üç boyutlu kayıttır.

Hologram, orijinal objenin üç boyutlu gerçek kaydı, kısaca üç boyutlu lazer fotoğrafıdır. Başka bir deyişle; 3 boyutlu görsel bilginin lazer teknolojisiyle kaydedilmesi, depolanması ve hareket efektinin kazandırılarak çok boyutlu ortama aktarılması sonucu elde edilir.

ads

Bir cevap yazın