BODY WORLDS & The Mirror of Time Türkiye’de

15
ads

Geçen gün Okan Bayülgen’in proğramında denk geldim ve sizlerle paylaşmak istedim. Hayatınızda böyle sergi görmemişsinizdir. Sergide ki bütün gördüğünüz insan ve hayvan vücutları tamamiyle gerçek orjinal vücutlar.Gunther von Hagens’ın Orjinal Vücut Dünyası Sergisi & Yaşam Döngüsü 11 Haziran’dan itibaren İstanbul’da.

Dünyanın çeşitli yerlerinde 30 milyon dan fazla insanın gördüğü Body Worlds sergisi, diğer sergilerden farklı olarak kendimize bakış açımızı değiştiriyor. Alman bilim adamı ve Dr. Gunther von Hagens bu sergide 200den fazla insan bedeni parçalarını  “plastination” yöntemi denilen bir yöntem ile çürümez hale getirip sergiliyor.

Body Worlds & The Mirror of Time

Body worlds gelen izleyicilerin insan vücudunun iç ve dış oluşumu görmesini, incelemesini sağlıyor.Kasları, damarları ve organları yaşayan vücudun içinde olduğu halde, yani bozulmamış haliyle sergiliyor ve sağlıklı organlar ile sağlıksız organların arasındaki farkın  açıkça görülmesini sağlıyor.
http://www3.pictures.gi.zimbio.com/Body+Worlds+Mirror+Time+Exhibit+Brussels+Ax3k25XuSZql.jpg

Body Worlds insanın kendiyle karşı karşıya kalmasını sağlayan unutulmaz bir deneyim ortaya koyuyor.

İnsanların kendi vücutlarını bağışlamaları sonucu insan bedenlerinin ve iç organlarının halka sergilenebildiği tek insan anatomisi  sergisi  Gunther von Hagens’ Body Worlds dur.

http://www4.pictures.gi.zimbio.com/Body+Worlds+Mirror+Time+Exhibit+Brussels+7T_9KwXqy_nl.jpg

Eğlence sektörü yatırım danışmanlığı, büyük etkinlik organizasyonu ve produksiyon konularında çok yönlü vizyonu ve profesyonel yaklaşımı ile bilinen THEPARTNERS aile eğlencesine yönelik, uluslararası popüler eğitim sergileri ile Türkiye ‘de bir ilke imza atmış olup 2006 – 2010  yılları arasında “Leonardo: Evrensel Deha”, “Einstein”, “ Beyin Gizemli Yolculuk”, “Su, Her Damla Değer Katar”, “Robot Zoo”, “Barbie ve Lego” Sergilerinden sonra Body Worlds Sergisini ziyaretçilerin beğenilerine sunmaktadır.
http://i.thisislondon.co.uk/i/pix/2008/10/WBP_OnPointD-232x280.jpghttp://pviktor.co.uk/.a/6a00d8341c5fd153ef01156f8ee5d3970c-200wi

biletler biletix’te www.biletix.com

ads
Benzer Yazılar
3 Yorum
  McCOY35

  bende okan bayülgen’de görmüştüm çok ilginç bir sergi ama gitmeyi düşünmem kesinlikle.

  2 Temmuz 2010
  Recep

  adminböyle paylaşımlara devam et lütfen. İlginç en sevdiğim kategori.

  29 Eylül 2015
  Ayşe

  Çok teşekkür ederim. Harika bir paylaşım olmuş.

  30 Eylül 2015

Bir cevap yazın