yangın tüpü
baca temizliği
sandalye
davlumbaz söndürme sistemi
BMW’den Devrim : Bmw SmartWatch – İnanılmaz.Net |Otopsi |Videolar | Resimler

BMW’den Devrim : Bmw SmartWatch

Bmw yeni ürünü SmartWatch ile resmen devrim yaratmış. Bu akıllı saat ile Bmw arabaları kontrol edip park edebileceksiniz.

Akıllı saatler genellikle telefon görüşmelerini, mesaj bildirimlerini gösteren ve kullanıcıların sağlık bilgilerini toplayan bir araç şeklinde akıllı telefon bağlantılı olarak kullanılır. Lüks Alman otomobil devi BMW de akıllı saatleri otomobillerinde kullanmak için planlar yapıyor. Bu planlardan ilki ise akıllı saat komutları ile otomobili otomatik olarak park etme özelliği oldu.

design

2015 Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2015 etkinliğinde BMW, katılımcılara SmartWatch ile kontrol edilerek park edilebilen otomobilini sergileyecek. Araştırma amaçlı oluşturulan BMW i3 otomobili, harita ve çevredeki tüm riskleri tespit edebilen lazer tayacılar ile donatılmış. Verilere göre dijital asistan tarafından kullanılan i3 gerektiğinde frene basabilecek. Ayrıca SmartWatch kullanarak çok katlı park yerleri gibi zor alanlarda da kolaylıkla kontrol edilebilecek.

ggear-bmw-global

Başka dev otomobil firması olan Audi de geçen yıl böyle bir özelliği kendi otomobili için duyurmuştu ancak sisteme göre lazer tarayıcılar ile donatılmış özel bir alan gerekiyordu. Eğer BMW başarılı olur ise uzaktan kontrol edilerek otomatik park her yerde mümkün olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir