Blizzard da Windows 8’e Karşı!

Mahmut Saral – – Oyun dünyasının efendilerinden kabul edilen Valve Software’ın patronu Gabe Newell, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve Steam üzerindeki binlerce oyunu Linux platformuyla uyumlu hale getirmek için çalıştıklarını bildirmişti. Bu esnada Microsoft’un yeni sistemi Windows 8 hakkında da konuşan Newell, Windows 8’in oyun dünyası ve parça üreticileri için kabus olacağını, bazı firmaların da bu sebeple kapanmasına yol açabileceğini söylemişti. Bunun için de alternatif olarak Linux’un bulunmasını sevindirici olarak nitelendirmişti.

Konu hakkında bir yorum da Blizzard’ta çalışan önemli isim Rob Pardo’dan geldi. Pardo, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Newell’a destek verdi ve Windows 8’in Blizzard için de harika olmayacağını belirtti. Bu yoruma, Pardo’nun takipçilerinden de destek geldi.

Böyle önemli isimlerin olumsuz eleştirilerinden sonra bakalım Microsoft’un tavrı ne olacak? Sistemin dokunmatik mekanizma odaklı hazırlanıyor olması, geleneksel ve PC oyunculuğunu tanımlayan oyun alışkanlıklarına ters geldiğinden bu durum ortaya çıkıyor. Windows 8, 26 Ekim’de resmi olarak satışa sunulacak.

Mahmut Saral – Teknokulis : http: //www.teknokulis.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir