Bilim Kurgu Dizisi: Continuum Tanıtımı

11
Bilim Kurgu Dizisi: Continuum Tanıtımı
ads

Bu aralar yeni diziye başlayım diyordum ama bir türlü gözüme güzel bir şeyler çarpmıyordu. Bugün şans eseri bilim kurgu dizisi olan Continuum’ u gördüm ve ilgimi çekti. Genelde dizi hakkında yapılan yorumlar gayet iyi. Hele ki yaz sezonuna girmişken ve birçok iyi dizi tatildeyken.

Şu anda dizi 7. bölüme gelmiş durumda ve inşallah ben bu gece izleyip yorumlarımı sizler için bu konu altında paylaşacağım. Dizi genelde zamanda seyahat teması üzerine kurulmuş. Dizinin şu anda ilk 10 bölümünün isimleri yayınlanmış ve 2. sezon olup olmayacağı veya tek sezonluk bir dizimi olduğu belli değil. Dizinin ilk 10 bölümü şu şekilde:

1×01 A Stitch in Time
1×02  Fast Times
1×03  Wasting Time
1×04  Matter of Time
1×05 A Test of Time
1×06  Time’s Up
1×07  The Politics Of Time
1×08  Game Time
1×09  Family Time
1×10  End Times

Dizinin Tanıtımı: 

2077 yılında Kiera Cameron (Rachel Nichols) Vancouver Şehir Koruma Hizmetleri’nda görev yapan bir ‘Koruyucu’dur. Bir terörist grubu idamlarının infazı sırasında 2012 yılına kaçarlarken Kiera’da yanlışlıkla onlarla birlikte 2012 yılına döner.Şehir Koruma Komutanlığı’nın (CPS) görevlilerinden (zamane polisi) Kiera Cameron, bir grup teröristin kaçma eylemlerini engellemeye çalışırken, kendini onlarla birlikte 2012 yılında bulur.

Görevine sadık polis Kiera, bu azılı suçluların kendi geçmişi olan bu yıllarda, ortalığı kasıp kavurması ve geleceği de etkilemelerini önlemek için her birini yakalamayı kendine borç bilmektedir. Bir yandan günümüzün teknolojisine ve yaşam şekline uyum sağlamaya, bir yandan gelecekten geldiğini ve varolmayan teknolojiler kullanabildiğini saklamaya çalışırken, kendi zamanının meşhur mucidi Alec Sadler’ın (Erik Knudsen) gençliği ile de ortak çalışmaya başlar.

Tanıtım Videosu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1L-aR0NaU1E[/youtube]

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın