Av Mevsimi

15
ads

Daha önce bloğumda tanıtımını ve fragmanını yayınladığım Av Mevsimi filmini ilk çıktığı gün gidip izleme fırsatım oldu. Tüm Türkiye’nin merakla beklediği yönetmenliğini büyük usta Yavuz Turgul’un başrollerini ise Şener Şen, Cem Yılmaz, Melissa Sözen ve Okan Yalabık‘ın paylaştığı “Av Mevsimi” filmi 3 Aralıkta vizyona girdi. Açıkçası filmi ilk gün izleme sebebim ne konusu ne fragmanı nede başka birşeydi bukadar sabırsızlıkla beklememin ve ilk gün koşa koşa gidip izlememin tek sebebi o muhteşem kadrosuydu.

İşte mükemmel kadro. Filme eşimle gittik ve ikimizde gerçekten çok beğendik. Özellikle o giriş sahnesindeki kurguya bayıldım, renkler, çekim ve ses harikaydı zaten filmin final sahneside çok iyi bir şekilde giriş sahnesi ile birleştirilmişti.

Belki birçok kişi filmi izlemeden önce Cem Yılmaz’ın bu filme yakışacağını hiç düşünmemiştir. Ama Cem Yılmaz işte bildiğiniz Cem Yılmaz böyle bir filmde bile insanları kahkahaya boğmayı çok güzel becermiş ve mükemmel bir oyunculuk sergilemiş. Hele ki filmde söylediği şarkıdan sanırım hiç bahsetmeye gerek yok duymayan kalmamıştır çünkü. Bir insan bir şarkı ile seyirciyi bukadar mı coşturur gerçekten harika bir sahneydi o şarkı. Ve söylenene göre sadece o sahnelerin çekimi bile 2 ay süreyi bulmuş.Şarkı, tamamen yardımcı oyuncuların el, ayak seslerinden, nefeslerinden ve Cem Yılmaz’ın kendi sesinden meydana gelmiş. Sahnenin çekimi üç kamerayla yapılmış

Son olarak söyleyeceklerim hala izlemeyen arkadaşlar  varsa hiç düşünmeden gidip izlesinler eminim ki verdikleri paraya pişman olmayacaklardır.Kısaca, Av Mevsimi, herşeyi ile belli bir sanat yönetimi içeriyor ve sinemamızda çıtayı yükseltiyor.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın