Aslı Çakır Alptekin Altın Gamze Bulut Gümüş Madalya Aldı

9
ads

İşte bu . 1500 metre finalinde Aslı Çakır Alptekin 1. olarak altın madalyayı aldı ve Gazme 2. sırada gelerek Ülkemize gümüş madalyayı getirdiler. Dün tekvandoda aldığımız altın madalyadan sonra bu iki madalya bizim için büyük bir sevinç oldu.

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda, bayanlar 1500 metrede yarışan Türk Milli Takımı sporcularından Aslı Çakır Alptekin altın madalya kazanırken, Gamze Bulut gümüş madalyanın sahibi oldu.Yarışın sonlarına yaklaşırken 4. sırada bulunan Gamze yaptığı adak ile 2. liğe yükselerek gümüş madalyayı aldı. Aslı yarışı baştan sonra önde geçerek altın madalyayı kazandı.

Ülkemize büyük bir gurur yaşatan Aslı Çakır Alptekin Üsküdar Belediyespor oyuncusu, Gamze Bulut ise Fenerbahçemizin sporcusu. Özellikle Fenerbahçemizin sporcularının olimpiyatlarda madalya alması beni daha da çok gururlandırıyor. Resmen gözlerimiz doldu. Bu başarı olimpiyat tarihinde bir ilk. 1500 metrede ilk defa aynı ülkenin 2 koşucusu 1. ve 2. geliyor.

 

 

 

Helsinki Olimpiyat Stadı’nda bugün sona erecek olan şampiyonada Alptekin, 4:05.31’lik derecesiyle altın madalya, Bulut da 4:06.04’lik dereceyle gümüş madalya kazandı. Bronz madalyanın sahibi ise 4:07.74’lük derecesiyle Ukraynalı Anna Mishchenko oldu.

İşte Gurur Verici O Tablo:

İşte Yapılan İlk Röportajlar: Gamze Bulu özellikle Aziz Yıldırım başkanımıza teşekkürlerini iletti.

ads

Bir cevap yazın