Artık Nehirlerden Uzak Duracaksınız

19
ads

Bu korkutucu yaratıkları gördükten sonra nehirlere girerken eminim en az birkez daha düşüneceksiniz. Dünyadaki nehirlerde yaşayan en korkutucu ve en ölümcül canlılar sıralanmış ve bunların en başında Vampir  Piranha geliyor gerçekten çok korkunç bir canlı zaten dişlerindende bu okunuyor 🙂

Vampir Piranha

piranha yakın bir akrabası payara genellikle uzunluğu 6 inç büyüyebilir uzun dişleri nedeniyle “vampir balık”, denir. Bu küçük-ama ürkütücü görünümlü bilinen balık Venezuela’da Orinoco Nehri bulunur.

Vampire Piranha  The worlds scariest river creatures

Goliath Tigerfish

senin adın ne “Goliath,” sen daha iyi bir humongous, vahşi yaratık olurdu goliath tigerfish kesinlikle onun lakap kadar yaşıyor. Kongo nehri havzasında bir yerli, Afrika’da Lualaba Nehri, Lake Upemba ve Tanganika Gölü, bu tigerfish klanının en büyük üyesi, çıkıntılı, daggerlike dişleri ile vahşi yırtıcı bir cins’s. kaydında büyüğü yaklaşık 5 metre uzunluğunda ve 154 £, bir süper-ağır siklet ödül dövüşçüsü denk geliyordu. Ve bu hız ve güç, diğer Afrika oyun balık outclasses.

goliath tigerfish 1 The worlds scariest river creatures

Afrika akciğerli

Değil güzel bir balık, Afrika akciğerli fakat gerçekten ürkütücü görünümlü zararsız nehir canavar. En büyük örnek uzunluğu yaklaşık 6,6 metre ulaşabilirsiniz. Afrika akciğerli periyodik içinde onların su ortamında kurur kadar düşük oksijen içeriği veya durumları ile suya maruz kalır. Bu koşullar ile başa çıkmak için Onların adaptasyon bir akciğer görevi bağırsak outpocketing olduğunu.

african lungfish  The worlds scariest river creatures

Piraiba Catfish

Jeremy Wade, 72 kiloluk, 5-ayak-uzun piraiba yayın balığı tutar. Bu zorlu balık uzunluğu 10 üzerinde ayak ve ağırlık 600 kilo büyüyebilir. Bu güçlü balık nehrin dibinde onu sürükleyerek bir güreş balıkçı boğulabilir. Bir hikaye, bir balık ağı ve kaybolan çözmek için sadece bir dev piraiba ve gırtlak aşağı yarım üzerinden saatler sonra yeniden aşağı bir balıkçı dalış söyler.

piraiba catfish  The worlds scariest river creatures

Nil Perch

Jeremy yerli tabiatında bu yakalanan rağmen Nil levrek, dünyanın 100 en kötü istilacı türlerin biri olarak kabul edilir.Bu türün uzunluğu 6 metre kadar büyüyebilir ve £ 500 üzerinde tartın. Bu nehir canavarı onu ortaya çıkaran oldu alanlarda yerli balık popülasyonlarının arasında felaket düşüşler neden oldu.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın