Angelina Jolie Hatay’a Gelmek İstiyor

14
ads

Dünyanın tanıdığı ve bence çok güzel bir kadın olan sinema yıldızı Angelina Jolie Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin kampını ziyaret etmek için memleketim olan Hatay’a gelmek istiyormuş. Gelmek için girişimlere başlamış ve Ankara’ya müracaat etmiş.

Açıkçası benim sevindiğim bir haber oldu fakat keşke Suriye’de böyle şeyler yaşanmasaydı ve hiçbirşeye gerek kalmasaydı. İnşallah Suriye bu kaosun içinden en kısa zamanda çıkabilir ve halkı da rahat bir nefes almış olur.

AA muhabirinin diplomatik kaynaklardan edinduği bilgiye göre, Jolie, dün Türkiye’ye kampı ziyaret etmesine izin verilmesi için başvurdu. Yetkililer, bu talebin değerlendirilmekte olduğunu belirtiyor.
Jolie, nisan ayında en son Libya-Tunus sınırını ziyaret ederek, oradaki kampta incelemelerde bulunmuştu.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu da Hatay’a gidiyor
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin durumunu yerinde görmek için Hatay’a gidiyor.
AA muhabirinin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Davutoğlu bir saat içinde Hatay’a hareket edecek.
Suriyeli misafirlerin durumunu yerinde görerek temaslarda bulunacak olan Davutoğlu’na Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ve Afet Koordinasyon Merkezi yetkilileri eşlik edecek.
Bu ziyaret, bugün Ankara’ya gelerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek olan Suriye Devlet Başkanının Özel Temsilcisi Hasan Türkmani ile temas öncesi durumu yerinde görerek bilgi almak amacı taşıyor.
Davutoğlu’nun Hatay’dan akşam dönmesi, Özel Temsilcisi Türkmani ile görüşmenin  akşama, bölgedeki Türk büyükelçilerle yapılacak toplantının da yarına alınması bekleniyor.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın