Android Kullanıcıları İçin Birkaç Tavsiye

Şu anda bildiğim kadarı ile dünyada telefon kullanan kişilerin %70 kadarı android işletim sistemli akıllı telefon kullanıyorlar. Ve android akıllı telefon kullanırken işinize yarayacak bazı taktikler ve yapmanız gereken şeyler vardır. Bu sayede hem daha uzun bir pil ömrüne sahip olursunuz hem daha hızlı bir telefona ve hem de daha güvenli bir telefona sahip olursunuz. İşte bu tavsiyeler:

Telefonunuza Şifre Koyun

Android cihazlarınıza fazladan biraz güvenlik önlemi almanın hiç zararı olmayacaktır. Şifre koyarak android cihazınızın içerisindeki belgeleri rahatlıkla koruyabilirsiniz. Bunun için Ayarlar bölümünden Güvenlik Ayarları’na tıklayarak ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Yer Bildirimini Kapatın

Yer bildirimi seçeneği cihazınızın pil ömrünü aşırı şekilde tüketir. Pil ömrü açısından bu uygulamayı kapatmanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca GPS içinde bu özelliği istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz.

Veri ve Pil Ömrünü Takip Edin

Ayarlar bölümünden veri kullanımı alanına tıkladığınız zaman veri takibi yapabilirsiniz. Bu bölümden hangi uygulamanın ne kadar yer kapladığını vs. görebilirsiniz. Ayrıca ayarlar kısmından cihaz bölümünde tıklayarak bir çok ayara ulaşabilirsiniz. Pil ömrünü takip etmek için ise yine ayarlar bölümünden bakabilirsiniz.

Gelişmiş Wi-Fi ayarlarını kullanın

Cihazınızdaki kablosuz ağ bağlantıları seçeneklerini incelemediyseniz, bir göz atmanızda fayda var. Kablosuz bağlantı kalitenizi arttırmak ya da bu bağlantıyı gerçekleştirirken pil ömrünüzü uzatmak sizin elinizde. Ayrıca telefonunuzu da bir internet sağlayıcı olarak kullanmanız ve internetinizi diğer cihazlar ile paylaşmanız mümkün. Bunun için Ayarlar bölümünden Gelişmiş Wi-Fi ayarlarına girin ve burada kendinize en uygun ayarları yapın.

Yakın alan iletişimini kapatın

Android telefonların eşleme özelliği birçok zaman çok kullanışlı olabiliyor. Yine de eğer Google Wallet sahibi değilseniz bu özellik sık kullandığımız Android özellikleri arasında yer almıyor. Bu yüzden eğer pil tasarrufu yapmak istiyorsanız, siz de bunu kapatabilirsiniz. Bunun için Ayarlara gidin ve NFC kutusundaki işareti kaldırın. Kullanacağınız zaman tekrar buradan girip açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir