All In One Seo Pack Eklentisi Kurulumu ve Ayarları

19
ads

Artık wordpresle ilgili işinize yarayacak yararlı bilgiler paylaşmaya karar verdim. Eğer sizlerinde wordpress altyapısına sahip siteleriniz varsa buradaki bilgilerden yararlanabilirsiniz. İlk konumuz wordpressin olmazsa olmazı All In One Seo Pack Eklentisi. Bu eklenti sayesinde hem ziyaretçi sayınızda belirgin bir artış olacaktır hem de googlede indexlenmeniz çok daha hızlanacaktır. WordPress‘in SEO açısından Google dostu olduğunu websiteleriyle ilgilenen birçok insan biliyor. Peki wordpress nasıl google dostu olmaya hak kazanmıştır sizce? Bence bunun temeli All in one seo pack eklentisinden geçiyor.

Her yazı için etiketler, yazdığımız yazı için oluşturmamız gereken bir açıklama yazısı ve yazımıza uygun title’ı ayarlamak bahsettiğimiz eklenti olmadan biraz fazla zaman alıyor olabilir. İşte tam burada All in one seo pack eklentisi devreye giriyor.

WordPress’in olmazsa olmazlarından ilki All in one seo pack eklentisidir.

İlgili resimlerle anlatımı yapmaya çalışayım;

Resimde gördüğümüz kısımları teker teker açıklayalım:

– I enjoy this plugin and have made o donation : Bu kısım eklenti yapımcısına bu eklentiyi bize hazırlayıp ulaştırdığı için minnettarlığımızı belirtmek amaçlı (donation) yani ”bağış” kısmını içeriyor. Sistemin çalışmasına herhangi bir etkisi yoktur. Boş kalabilir.

– Plugin status : Bu kısımda ise eklentinin aktif edilip edilmeyeceğine dair işaretleyerek açıp / kapatabileceğimiz power tuşu olarak adlandırabiliriz.

– Anasayfa başlığı : Adındanda anlaşıldığı üzere websitemizin title’ına vermek istediğimiz isimdir.

– Anasayfa Açıklaması : Websitemizin arama motorlarında listelenirken kullanılacak olan kısaca sitemizi açıklayan çok önemli bir satırdır.

Ayarlara devam etmek için diğer resmi yükleyelim;

– Anasayfa Anahtar Kelimeleri : Anasayfamızın meta keyword diye adlandırdığımız kısmıdır. Sitemizle ilgili etiket (önemlilik arz eden) kelimelerini buraya virgülle ayırarak ekleyebiliriz.

– Canonical URLs : Canonical url denilen olay, bir linkin birden çok sayfaya gitmesini engellemek amaçlıdır. Mutlaka işaretli olması ve kullanılması gereklidir. – Başlıkları Biçimlendir : Bu kısımda işaretli olması gerekiyor.

– Yazı Başlığı : Bu kısım size kalmış. Varsayılan olarak kalması iyi olur. Tarayıcınızda yazılarınızın başlığının nasıl görüneceği konusunda bir ayarcıktır.

– Sayfa Başlığı : Bir üst satırdaki ile aynı değerdedir. -Kategori Sayfası Başlığı : Bir üst satırdaki ile aynı değerdedir. Varsayılan olarak kalması tercih edilir.

Diğer resmimize geçiyoruz;

Bu kısımda hiçbir şeyi ellemeden geçebiliriz. Değerler varsayılan olarak bunlardır böyle kalabilir.

Diğer resmimize geçelim;

All in one seo pack son sürüm olduğu için bu kısım eski sürümlere göre biraz değişik. Burada Google analytics ID’mizi girerek Analytics kodunu buradan çalıştırabiliriz.

Ayarların resimdeki gibi olmasında fayda var. Son sürüm All in one seo pack eklentisini anlatmaya çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir. Anlatılanlar hep eski sürümler ve WordPress’e yeni başlayan wp severler için faydalı olacağı kanaatindeyim.

Kaynak Linki : http://www.iyiblog.info/all-in-one-seo-pack-kurulum-ve-ayarlari/

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın