83. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

Herkesin merakla beklediği 83. Oscar ödülleri gece sahibini buldu arkadaşlar. ‘The King’s Speech’  filmi aldığı ödüllerle resmen geceye damgasını vurdu. Filmi daha izlemedim ama izledikten sonra bende yorumumu burada paylaşacağım. Gerçi oscar almış çoğu film beni çok sıkıyor ama bakalım ‘The King’s Speech’  nasıl bir etki bırakacak. İşte 83. Oscar Töreninin Ayrıntıları;

‘The King’s Speech’ En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini alarak geceye damgasını vururken, Natalie Portman da beklendiği gibi En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandı.
İşte kategoriler ve kazananlar:

En İyi Yönetmen: Tom Hooper (The King’s Speech)

En İyi Film: The King’s Speech (Zoraki Kral)

En İyi Erkek Oyuncu: Colin Firth (The King’s Speech)

En İyi Kadın Oyuncu: Natalie Portman (Black Swan)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Christian Bale (The Fighter)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Melissa Leo (The Fighter)

En İyi Uyarlama Senaryo: Aaron Sorkin (The Social Network)

En İyi Orijinal Senaryo: David Seidler (The King’s Speech)

En İyi Yabancı Film: In a Better World (Danimarka)

En İyi Görüntü Yönetimi: Inception – Wally Pfister

En İyi Sanat Yönetmeni: Alice in Wonderland – Robert Stromberg, Karen O’Hara

En İyi Animasyon: Toy Story 3

En İyi Belgesel: Inside Job

En İyi Animasyon (Kısa Metraj): The Lost Thing

En İyi Belgesel (Kısa): Strangers No More

En İyi Kısa Film: God of Love

En İyi Müzik: The Social Network, Trent Reznor ve Atticus Ross

En İyi Şarkı: Randy Newman, If I Rise – 127 Hours

En İyi Görsel Efekt: Inception, Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley ve Peter Bebb

En İyi Kurgu: The Social Network Angus Wall ve Kirk Baxter

En İyi Ses Miksajı: Inception, Lora Hirschberg, Gary A. Rizzo ve Ed Novick

En İyi Ses Montajı: Inception, Richard King

En İyi Makyaj: The Wolfman, Rick Baker ve Dave Elsey

En İyi Kostüm: Alice in Wonderland, Colleen Atwood

Kırmızı Halı’dan notlar:

*28 yaşındaki Anne Hathaway, ‘En Genç Oscar Sunucusu’ unvanını ele geçirdi.

*’Winter’s Bone’ ile En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar’a aday olan 20 yaşındaki Jennifer Lawrence, ilk defa katıldğı törende olmanın çok güzel oluğunu ve çocukluğundan beri bunu hayal ettiğini söyledi. Lawrence gecenin en güzel isimleri arasında gösterildi.

*En genç aday, 14 yaşındaki Hailee Steinfeld ‘True Grit’teki performansıyla büyük övgü almıştı. Geceye ailesiyle gelen Steinfeld, geleceğinin parlak olduğunu söyledi ve ”Acelem yok, doğru projelerle yolculuğun tadını çıkaracağım” dedi.

*Aday olmasa da ‘Black Swan’deki rolüyle iyi eleştiriler alan Mila Kunis kıyafetiyle gecenin en seksi aktrisleri arasındaydı. Kunis, rolü için yönetmen Darren Aronofsky ile SKYPE’da anlaştığını da söyledi.

*En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adaylarından Amy Adams, favorisinin Melisa Leo olduğunu söyledi. Adams, ‘MTV kızı gibi değil Hollywood yıldızı gibi görünüyorsun’ yorumlarına da ‘kendimi cennette gibi hissediyorum’ diye cevap verdi.

*Melissa Leo, ”Kolay karakter oynamak istemez misiniz?” sorunusna katılmıyorum, ”her kadının iki yüzü var” diye cevap verdi.

*’The Social Network’ filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu dalında aday olan Jesse Eisenberg, ”İlginç bir tecrube ama burada olmak benim için bir onur” dedi ve Facebook’ta durumuna törende olduğunu yazmadığını söyledi ve ”keşke yazsaydım” diye espri yaptı.

*Geceye katılan isimlerden Kevin Spacey, Annette Bening’i desteklediğini ve onun muhteşem bir oyuncu olduğunu söyledi.

*Annette Bening, ise isminin gündeme gelmesiyle ilgili herkese teşekkür etti ve filmdeki rol arkadaşlarına övgülerde bulundu: ”Julianne Moore’un oyunculuğuna aşık oldum. Filmde de ona aşık olmuştum zaten.”

*Mark Wahlberg, ‘The Fighter’ın aldığı eleştirler ve gişesi için herkese teşekkür etti ve ”Sadece oyuncu olarak değil prodüktör olarak da onlarla – Christian Bale, Melissa Leo, Amy Adams – çalıştığım için çok şanslıyım” diye ekledi.

*Gecenin favorilerinden Natalie Portman ise şöyle konuştu: ”Gerçekten bu inanılmaz bir an. Filmi bu kadar beğenmesi muhteşem bir şey. Çok zor ve harika bir çalışma süreciydi. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Darren ile çalışmak harikaydı.”

*Bir diğer favori Christian Bale ise, ”Bazı filmlerin reklamı yapılmıyor, bazı filmler unutuluyor ama o filmler de aday olanlar kadar saygıyı hak ediyor” diye konuştu.

kaynak:milliyet.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir