2013 Mercedes Benz SLS AMG GT

19
ads

Mevcut SLS AMG’nin yeni varisi olarak konuşulan 2013 Mercedes-Benz SLS AMG GT resmi olarak duyurldu.Mercedes’in süper otomobil modeli olan SLS’nin seçenekleri çoğalmaya devam ediyor! Ailenin yeni üyesi SLS AMG GT, coupé ve roadster olarak sunulacak.Dış ve iç tasarım açısından yapılan yenilikler küçük dokunuşların ve yeni eklenen opsiyonların ötesine geçmezken

6.2 litre hacimli V8 motorunun gücü 583 beygire yükselmiş (+20 hp), torku 650 Nm olarak kalmış. Yazılımı yenilenen 7 ileri vitesli AMG Speedshift şanzıman sayesinde 0’dan 100 km/saat sürate ulaşma süresi 3.7 saniyeye inmiş, maksimum hız ise 320 km/saat olarak sınırlandırılmış.

 

Kabinde, bol bol deri ve Alcantara döşeme kullanılan aracın kırmızı renkli emniyet kemerleri ve yine aynı renkte sunulan dikiş iplikleri dikkat çeken ayrıntılardan.

Opsiyonel donanımlar arasında, iç ve dış karbon fiber paketi, değişik renklerde alınabilen jantlar, Bang & Olufsen ses sistemi, karbon seramik fren diskler ve gelişmiş bir süspansiyon sistemi bulunuyor.

Ekim ayında satışa sunulacak süper otomobilin Almanya satış fiyatı coupé için 204.608 Euro, roadster için 213.010 Euro olarak açıklandı

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın