2000’li Yılların En İyi 15 Korku Filmi

35
ads

2000’li yıllarda yapılmış en güzel, en korkunç korku filmleri bunlarmış arkadaşlar.Bunu ben söylemiyorum tamamen internet üzerinde yapılan bir araştırma ile seçilmiş bu 15 film. Neredeyse hepsini bende izledim ve benim en çok beğendiklerim ; Final Destination ( Son Durak ), Saw (Testere), Descent ve Garezdir. Sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

15. Ginger Snaps

[youtube]uN86SzY5RCk[/youtube]

Konusu: Bridgette ve ablası Ginger, 15 ve 16 yaşlarında iki genç kızdırlar. Banliyöde, kısıtlı bir çevrede yaşayan ve çevrelerindeki diğer kızlardan bir hayli farklı olan kızkardeşler, yalnızlıklarını ancak birbirleri sayesinde azaltabilmektedirler. Ölümle ve karanlık ne kadar ton varsa hepsiyle ilgili olan kardeşler, komşularının köpeklerini parçalayan gizemli bir yaratık mahalleyi tehdit edince de ilgi alanlarından uzak durmazlar. Gece yarısı ormanda parçalanmış köpekleri görüntülemeye çalıştıkları bir sırada, yaratık Ginger’a da saldırır ve onu kötü şekilde yaralar. Bu badireyi böylece atlatan ve bu olayı kimseye söylemeyeye karar veren kardeşlerden Bridgette, ablasındaki yaraların olağanüstü biçimde hızla iyileştiğini fark ettiğinde çok şaşırır. Bir süre sonra yaralarından kıl tüy çıkmaya başlayan Gİnger’daki değişiklikler bununla da sınırlı kalmayacaktır.

14.Final Destination ( Son Durak )
[youtube]DD_MAz96L70[/youtube]

Konusu: Alex lise arkadaşları ile beraber Paris’e gezmeye gitmeye hazırlanmaktadır. 180 numaralı uçağın düşüşünü önceden gören Alex arkadaşlarını uyarır. Uçağa binmenin iyi bir fikir olmadığına ikna eder ve uçak da gerçekten düşer.
Böyle bir kazadan kurtulmalarına rağmen arkadaşları garip bir şekilde bir bir ölür.Cinayetlerin yerini ve zamanını önceden sezmeye başlayan Alex ölüme karşı koymaya çalışır.

13.Saw ( Testere )
[youtube]zFQebvkii90[/youtube]

Konusu: Whannell ve Elwes, birbirini tanımayan iki adamdır. Bir gün kendilerini pis bir banyonun duvarına zincirlenmiş olarak bulurlar. İkisi de bu berbat yere nasıl geldiklerini ve kendilerini nasıl bir bela beklediğini bilmemektedir.

Ancak yerde yatan ve kafasının bir kısmı kopmuş adam, onlara niçin burada oldukları hakkında bir ipucu olabilir. Sonunda manyak bir adamın son kurbanları olduklarını anlayacaklardır.

12.Frailty
[youtube]6IBGiPz0heI[/youtube]

Konusu: Fenton Meiks (Matthew McConaughey) isimli bir adam, FBI binasına gelerek, ajan Wesley Doyle (Powers Boothe) ile görüşmek istediğini söyler. Etrafa dehşet saçmakta olan ve kendini ‘Tanrının Eli’ olarak niteleyen katilin, öz kardeşi olduğunu iddia etmektedir.

11.The Descent ( Cehenneme Bir Adım )
[youtube]4mujk825LXk[/youtube]

Konusu: İngiliz Sinema yazarları Birliği tarafından ‘Yılın En iyi Korku Filmi’ olarak değerlendirilen filmde, mağara inişi için bir araya gelen altı kız arkadaşın başından geçen korku dolu bir tatili konu almaktadır. Kızların iniş yaptıkları mağaranın derinliklerinde kendilerini aç ve vahşi yaratıklar beklemektedir. Düşen kayalarda mağaranın çıkışını kapatmıştır. Labirentimsi bu mağaradan çıkış yolu aramaya başlayan kızlar, eski sırların ortaya çıkmasıyla birbirlerine sırtlarını döneceklerdir.

10.Hard Candy ( Lolipop )
[youtube]a-C2H4ipxz0[/youtube]

Konusu: Hayley, 14 yaşında çekici bir genç kızdır. İnternette tanıştığı 30 yaşındaki moda fotoğrafçısı Jeff ile tanışmak üzere bir kafede buluşurlar. Aralarında yaşanan yakınlaşma onları Jeff’in dairesine kadar götürür ve bu beklenmedik bir olayın başlangıcı olur. Hayley, uzun süredir merak ettiği sırrı çözmek için Jeff’in içkisine ilaç katar. Jeff’in kendisinden önce de küçük kızları dairesine getirip getirmediğini öğrenme çabasındadır. Günlerdir kayıp olan Donna Mauer’in tek şüphelisi olarak da Jeff’i görmektedir.

9.The Eye ( Göz )
[youtube]1G2zef-v3gU[/youtube]

Konusu: Kornea nakli yapılmış bir kız korkunç şeyler görmeye başlar. İki yaşından beri kör olan Mun, 18 yıl sonra, çığır açan bir tıbbi ameliyat sonucu görme yetisine kavuşmuş ve hayatında yepyeni bir sayfa açmıştır. Etrafındaki güzel kaosa yavaş yavaş alışan Mun, görme alanının kenarlarında gri şekillerin dolaştığını fark eder. Görme yetisi genç kız için katıksız bir lütuf değildir: tuhaf, karalara bürünmüş figürlerin yeni ölmüşleri öbür dünyaya götürdüğünü ve insan yaşamının dokusunda kayıp yollar ören ruhları yükselttiğini görür. Mun ölüleri daha sık görmeye başlarken, tüm çevresi de titreşmeye ve kendininkine yabancı bir dünyaya dönüşmeye başlar. Bunun üzerine Mun, giderek hassaslaşan ruh sağlığını kurtarmak için Tayland’ın kuzeyindeki bir köye, bakışıyla lanetlendiği, organ sahibi kişinin kimliğini bulmaya gider…

Devamı için lütfen tıklayınız arkadaşlar …

ads
Benzer Yazılar
9 Yorum
  crazyboy14055

  listeden birkaç filmi izledim testere ve son durak serisi benim için ayrı alışkanlık yaptı devam etsinler çekmeye onları 😀

  5 Mayıs 2010
  TuFFy

  Göz filmini izlemiştim, gerçekten harika bir korku/gerilim filmi. İzlemeyenlere tavsiye ederim. hikaye olarak da diğerlerinden farklıdır.

  5 Mayıs 2010
  WirLon

  Korku filmi izlemem 🙂 Bi’ Testere’yi izledim sanırım. O da korku değildi sanırım.

  5 Mayıs 2010
  ismoz

  Testere serisinin tümünü izledim ve çıkarsada diğer bölümleride izleyeceğim.Testere korku filminden daha öte bir film 🙂

  5 Mayıs 2010
  McCOY35

  korku filmlerini izlemeyi severim listede hala izlemediğim filmler var onlarıda mutlaka izleyeceğim

  6 Mayıs 2010
  masterthone2

  aralarında sadece son durak ve testereyi izledim gerçekten konu olarak ve yapım olarak son durak süper hazırlanmış ama korku istiyorsanız testere izlemenizi tavsiye ederim tabi mideniz kaldırabilirse 🙂

  6 Mayıs 2010
  WebKlas

  Aralarında en iyi korku filmi bence testere serisi..

  8 Mayıs 2010
  GodLessTurtLe

  lolipop ve testere içlerinden tek favori geçtiklerim 🙂

  8 Mayıs 2010
  Bryan Charette

  Hi there, Superb blog stranger. This has really helped. I have valuable weblogs also drop by occasionally.

  4 Nisan 2011

Bir cevap yazın