13. Büyük Dev Adam Tanjeviç

15
ads

Kolon kanseri olduğu bilinen Sırp teknik adamın kemoterapi tedavisinde son seansına gitmek yerine Türkiye’nin başında mücadele etmeyi tercihi ettiği belirtildi.63 yaşındaki hocaya geçen yıl teşhis konulduğu, teşhisten sonra 8 seanslık bir tedavi süreci uygun görülen Tanjeviç’in, son seansı ile maçların tarihi çakışınca Türkiye için tercihini şampiyonadan yana kullandığı ifade edildi.

Doktorlarının uyarısına kulak asmayan Tanjeviç’in “Bu ülke bana güvendi, borcum var, bu ülke benim sorumluluğum, altı senedir çabalıyoruz, şimdi vazgeçmek, bırakıp gitmek olmaz” dediği belirtildi.
Doktoru almış onu karşısına, basketbol diliyle anlatmış, “dört faulle oynuyorsun, üstelik, sahadaki iki hakem de satın alınmış, seni oyundan atmak için fırsat kolluyor, beş faulle hayattan ihraç olman an meselesi, karar senin” demiş… Bizi tercih etmiş. Kendini ertelemiş.
İlaçlar yüzünden bazen yürüyecek enerjisi bile olmayan tekik adamın, “Sadece basketbol değil, Türkiye için bayrak meselesi bu. Şahsi konuları düşünecek vakit değil, gidemezdim” dediği ifade edildi.
Bizlere vermiş olduğu bu değer için kendisine çok teşekkür ederiz…
ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın